Kaçırılmayacak Taşıt Kredisi! 2. El Araçlar İçin Kaçmaz Kredi!

Araç almak isteyenlerin birikmiş nakit paraya ihtiyaç duydukları dönemlerde yardıma koşan bankalardan düşük faizli taşıt kredisi detayları açıklandı. Oldukça düşük oranlardan faiz işleten bankalardan Türkiye İş Bankası 50 bin TL’lik taşıt kredisi

Araç almak isteyenlerin birikmiş nakit paraya ihtiyaç duydukları dönemlerde yardıma koşan bankalardan düşük faizli taşıt kredisi detayları açıklandı. Oldukça düşük oranlardan faiz işleten bankalardan Türkiye İş Bankası 50 bin TL’lik taşıt kredisi için oldukça uygun faiz oranını devreye soktu. Akbank ve TEB gibi bankalardan da oldukça düşük faiz oranları açıklanırken, yeni yılla birlikte bu oranların daha da düşebileceği beklentisi bulunuyor. Enflasyon ve dövizde yaşanan ciddi dalgalanmaların bu faizleri olumsuz etkileyeceğini düşünen vatandaşlar ise oldukça uygun faiz oranlardan başlatılan bu kredilere rağbet göstermeye başladı.

arac-kredisi-16-9-1529046690.jpg

2. El araç alımlarının artan ciddi fiyatlar sebebiyle düşmesi sonucu bankalar kendi aralarında yaptıkları anlaşma gereğince düşük fiyatlardan faiz işletme kararı aldılar. Bu süreçte araç düşünen birçok vatandaş nakit birikmiş para ihtiyacı duyarken araçlarını alabilmek için şimdiden banka kredilerine göz gezdirmeye başladılar. Bankalardan gelen bu son kredi detayları birçok araç sahibi olmak isteyen vatandaşı mutlu ederken, vatandaşların bir kısmı ise yılbaşı sonrası 2. el araç piyasasının düşeceğini umarak beklemeye devam ediyor. İşte bazı bankaların taşıt kredisi için açtıkları kredi paketlerinin detayları.

Türkiye İş Bankası

t25-111120191550552895512.webp

Açıklanan taşıt kredileri içerisinden en uygun faizli krediyi veren banka olan Türkiye İş Bankası bu oranı % 1,40 olarak açıkladı. 36 ay vade şansı ile 50 bin TL’lik kredi alımına imkan tanıyan Türkiye İş Bankası için aylık ödeme tutarı 1,862,26 TL olacak. 36 ay vadenin bitmesi ile vatandaşların bankaya ödeyecekleri toplam para miktarı ise 67 bin 291 TL olacak.

Akbank

2. el taşıt kredisi veren bankalardan biri olan Akbank yine oldukça düşük faiz oranlı kredi imkanı tanıyan bankalardan biri oldu. 50 bin TL’lik taşıt kredisi üzerinden hesap yapmamız gerekirse bu bankadan kredi alacak olan vatandaşlar % 1,47 oranından faiz ile karşılaşacak. 36 ay vade şansı tanıyan Akbank’a aylık ödeme miktarı olarak 1,888,07 TL olacak. Bu kredinin toplam geri ödenecek tutarı ise 68 bin 233 TL olacak.