Kredi Sicili Kötü Olan Vatandaşlara Kredi Müjdesi ve Şartları

Covid19 salgını sebebiyle maddi sıkıntıların yaşandığı bu süreçte kredi puanı kredi çekmeye elverişli olan kişiler kredi çekerek kendilerini rahatlatabilirler. Fakat kredi puanı yeterli olmayan kişiler bankaların kredi fırsatlarından yararlanamadılar.


Covid19 salgını sebebiyle maddi sıkıntıların yaşandığı bu süreçte kredi puanı kredi çekmeye elverişli olan kişiler kredi çekerek kendilerini rahatlatabilirler. Fakat kredi puanı yeterli olmayan kişiler bankaların kredi fırsatlarından yararlanamadılar. Bankalardan gelen son habere göre kredi puanı düşük olan kişilere yönelik sundukları 20 bin Türk Lirasına kadar kredi fırsatı sunulacağı açıklandı. 60 ay vade seçeneği ile kredi kullanabileceğiniz bankalar;

5e676b590f254426acd23b27.jpg
Fibabank, Garanti BBVA, Vakıfbank, Aktifbank, Burgan Bank, Ziraat Bankası, Kredi sicili olan ya da daha önce ödemelerini yapmayan kişilerden kredi notu kredi çekmeye elverişli olmayan düşük olan kişiler belirttiğimiz bankalardan kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi çekme fırsatı verilmektedir. Fakat icralık durumda olan kişiler borçlarının tamamını ödemedikleri durumda kredi kullanma imkanları kesinlikle bulunmamaktadır. Bunun dışında emekli olan vatandaşlar sicil durumlarının bozulmasına sebep olan borçlarını tamamen kapatmaları durumunda 20.000 Türk Lirasından daha fazla meblağda kredi çekebilecekler. Emeklilerin maaşlarını Ziraat Bankası’na geçirmesi durumunda 20.000 Türk Lirasından daha yüksek meblağda kredi kullanabilirler. Bütün kamu bankaları için geçerlidir bu durum. Özel bankalar içerisinde Denizbank, Odeabank, Qnb Finansbank, Şekerbank, HSBC Bank, Burgan Bank, ICBC Bank ve ING Bank’ta emekli maaşlarını belirtilen bankalardan birine aktarması durumunda kredi imkanı sunulmaktadır. 60 ay vade fırsatıyla ve 3 ay ertelemeli kredi verilmektedir.