Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinyali Verdi: Yasaklar Kalkıyor Mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bugünkü kabine toplantısının ardından korona virüs salgınına dair açıklamalarda bulundu. Sağlık sisteminin daha da hafiflediğini belirten Cumhurbaşkanı, yasakların yavaş yavaş azaltacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bugünkü kabine toplantısının ardından korona virüs salgınına dair açıklamalarda bulundu. Sağlık sisteminin daha da hafiflediğini belirten Cumhurbaşkanı, yasakların yavaş yavaş azaltacağını açıkladı.

Korona virüs salgınından kaynaklı çeşitli kısıtlamalar geçtiğimiz aylarda getirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bugünkü kabine toplantısı sonrasında açıklamalarıyla akıllara ‘’kısıtlamalar kalkıyor mu?’’ sorusu geldi. Salgının sağlık alanında hafiflediğinin de altını çizen Erdoğan, kademeli olarak yasakların kaldırılacağını belirtti.

erdogan-basin-ozgurlugunden-hicbir-zaman-vazgecmeyecegiz-827287-5.jpg

Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasakları getirilmişti. Kasım ayında kabine kararı olarak çıkan uygulama kesintisiz aylardır sürüyor. Yeni yılık ilk kabine toplantısıyla birlikte Cumhurbaşkan​​​​​​​ı Recep Tayip Erdoğan, korona virüs tedbirlerine dair açıklamalarda bulundu.

5e6a02167152d8204048956f.jpg​​​​​​​

‘’Sağlık Sistemi Yükü Hafifledi’’

Alınan tedbirlerden kaynaklı olarak korona virüs salgının hızının yavaşlama eğiliminde olduğu biliniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan şunları ekledi, ‘’azalan vaka, ağır hasta sayısına paralel ölçüde hafiflemiş durumda. Hep birlikte gayret göstermemiz gerekmektedir. Tedbirlerin faaliyetlerine ara veren esnaf, öğrenci ve çalışanlarımızın başta olmak üze​​​​​​​re vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları yakınan biliyoruz’’ dedi.​​​​​​​

‘’Kısıtlamalar Kademeli Olarak Azaltılıyor’’

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yaptığı açıklamada korona virüs salgınına kalıcı çare olarak tedbirlere uyulması gerektiğini belirtti. Bundan kaynaklı olarak şu sözleri ekledi, ‘’Temizlik, maske ve mesafe tedbirlerin başınta gelmekte. Vaka sayının belirli sayının altına düşmesi durumunda elbette ki kısıtlamaları kademeli azaltacağız’’ diye ekledi.

thumbs-b-c-0622e20ac3c3ffd8bddf1e7c7791795e.jpg​​​​​​​

‘’Aşılar Birkaç Gün İçinde Uygulanmaya ​​​​​​​Başlanacak’’

Korona virüs salgınında en etkili yöntem korona virüs aşısının uygulanması olarak biliniyor. Dünyada birçok ülke hızlı bir şekilde aşılma sürecine giriş yapmıştı. Türkiye’de de birkaç gün içerisinde bu aşılamaların başlanacağı belirtildi. Çin’den sipariş edilen 3 milyon Koronavac aşı, Türkiye’deki testlere tabi tutuluyor. 14 günlük bir test süreci olacağı biliniyordu. Yılbaşıyla birlikte ülkeye giriş yapan korona virüs aşılarının testleri bitmek üzere.

thumbs-b-c-2f8c1a4b8d1125d0a41eabe0c6cb0deb.jpg​​​​​​​

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’da aşılamaların Perşembe veya Cuma günü uygulanmaya başlayacağını belirtti. Önümüzdeki günlerde korona virüs aşılarının başlayacak.