Ekrem İmamoğlu’ndan, Berat Albayrak’a Gönderme

Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ın sıklıkla kullanmış olduğu “Burası çok önemli” ifadesinin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kullanılması oldukça dikkat çekti.

Sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullu vatandaşlara sürpriz bir haber açıkladı. İstanbul’un birçok bölgesinde yapımı süren metro inşaatlarının artık daha hızlı bir şekilde tamamlanacağını açıkladı. “İstanbul’da yapımı süren ve ilerleyen dönemlerde inşaatına başlanacak olan metro hatları için 580 milyon Dolarlık Eurobond”ihraç edildiğini söyledi. Uluslararası sermayelerinden toplanan bu kaynakların İstanbul’un ihtiyaçları için kullanılacağını belirtti.

Metro inşaatlarının daha hızlı biteceğini ve bu sayede trafiğin rahatlayacağını belirten İmamoğlu, konuşmasının bir bölümünde oldukça dikkat çeken bir hareket sergiledi. Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak’ın sunumlarında sıklıkla kullanmış olduğu ve vatandaşların da çok yakından tanıdığı “Burası çok önemli” ifadesini kullandı.

İmamoğlu’nun bu ifadesi oldukça dikkat çekti.