Elon Mask’dan Geleceği Değiştirecek Açıklamalar!

SpaceX’in sahibi olan Elon Musk, yaklaşık olarak 6 yıl içinde Mars'a insan gönderebileceğini, ve durumlar istenildiği gibi ilerler ise bu sürenin 4 yıla inebileceğini söyledi.

Günümüzde NASA ve SpaceX gibi uzay şirketleri, gelecek yıllarda ilk olarak Ay'a gidip, sonrasında buradan Mars'a yolculuk ederek, kızıl gezegende yeni bir hayat kurmayı planlıyor.
Ana merkezi ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki SpaceX şirketinin sahibi Elon Musk, Mars'a insan gönderileceği tarihi tam olarak açıkladı.

6 yıl içerisinde Mars’a ilk insan gidecek !

Almanya kentinin başkenti olan Berlin deki bir ödül töreninde görüntülü konuşmaya katılan Musk, ‘’Büyük olasılık ile 6 yıl içinde Mars'a ilk insan gidecek. Şansımız yaver giderse belki 4 yıl sonra.” diyerek ekledi. Elon Musk ayrıca, iki yıl içerisinde Mars'a ekipsiz bir gemi gönderilmesinin planlandığını da sözlerine ekledi.

Şirketlerin çalışması son hızla devam ediyor!

SpaceX şirketinin yeni nesil uzay aracı olacak Starship, insan ve kargoları önce Ay yörüngesine ve daha sonra da Mars'a taşımak üzere tasarlamaktadır.
Tamamen inşa edilip bittikten ve test edildikten sonra Starship uzay aracı ve Super Heavy roketi, 100 kadar insan ve kargoyu önce Dünyanın yörüngesine, sonra ise Ay'a ve oradan da direkt olarak Mars'a taşıyabilen, yeniden kullanılabilir bir uzay taşıma sistemi olacak.

Marsa yolculuk fikri önümüze sadece filmlerde çıkmış olsa da, yakın gelecekte bunu gerçekleştirecek olmamız gerçekten paha biçilemez bir durum. Teknolojinin bu derecede ilerlemesi ve olumlu yönde gelişmelerin yapıldığını, yapılacağını görmek insanı keşfe ve açıkçası keyfe sürüklüyor.
Bakalım önümüzdeki günlerde Mars ile alakalı ne tür bilgiler edinecek, Marsa gitme süresi ne zaman olacak bunu heyecanla bekleyip göreceğiz.