Garanti Bankasından Müjdeli Haber! 50 Bin TL 5 Yıl Vadeli Kredi..! Bir Anda Yüzbinlerce Başvuru Yapıldı..!

Korona virüs salgını sebebiyle ekonomik zorluk yaşayan birçok vatandaş için bankalar ihtiyaç destek kredi fırsatı sunuyor. Garanti bankasının son yaptığı açıklamaya göre ekonomik sıkıntısı olan vatandaşlara tam 20 bin liraya kadar kredi fırsatı

Korona virüs salgını sebebiyle ekonomik zorluk yaşayan birçok vatandaş için bankalar ihtiyaç destek kredi fırsatı sunuyor. Garanti bankasının son yaptığı açıklamaya göre ekonomik sıkıntısı olan vatandaşlara tam 20 bin liraya kadar kredi fırsatı sağlanacağı bildirildi. Bu kredi düşük faiz oranlarıyla ve 3 yıl vadeli ödeme süresiyle vatandaşa kolaylık sağlıyor. İşte haberin ayrıntıları…

Ekonomik olarak zorluk çeken bireylere sağlanan ihtiyaç destek kredi fırsatları gündeme gelmeye devam ediyor. Giderek Koronavirüs salgınının tehlikeli hale gelmesi vatandaşı kaygılı hale getirdi. İstihdam fırsatlarında yaşanacak sıkıntılar ekonomik olarak zor zamanlar geçirmemiz neden olabilir.

Vatandaşın bu zor zamanlarında destek olmak için Garanti BBVA’nın sunduğu ihtiyaç kredisiyle tam 20 bin lira kredi çekme imkanı sağlanıyor. Verilen bu kredi ödemesi için 3 Yıl vade fırsatı sunulması da vatandaşı ayrıca mutlu ediyor. Havaların soğumasıyla beraber vatandaşların daha rahat bir kış dönemi yaşaması için kredi fırsatları sunulmaya devam edilecek gibi görünüyor .

İhtiyaç Destek Kredisi Fırsatı!

1.jpg

Vatandaşlara düşük faiz oranıyla sunulan bu kredi fırsatlarına kefil şartı konulmadan kolaylıkla alma imkanı sağlandı. Garanti bankası tarafından sunulan bu ihtiyaç kredisine başvuru yapmak isteyenlerin nereden başvurması gerektiği ya da bu krediye başvuru yapabilmek için hangi şartları sağlamak gerektiğini araştırdık. “Garanti Bankası Dijital İhtiyaç Kredisi”nden yararlanmak isteyenlerden ayrıca dosya ücreti olarak 100 TL isteniyor.

Bunun dışında başka hiçbir ücret istenmeden vatandaşlara kredi fırsatı sağlanıyor. Bu kredilerin hesaplanan yıllık maliyet oranı ise % 30,45 olarak bildiriliyor. Bu krediden yararlanan vatandaşlara 3 yıl vadeli ödeme kolaylığı ile % 1,84 faiz oranı uygulanıyor. Aylık ödeme ücreti için 811,11 TL alınıyor. Verilen 20 bin lira kredi için toplamda tahsis edilecek tutar 29 bin 299 lira olarak hesaplanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen bireylerin bankalara şahsi olarak giderek ihtiyaç destek kredisine başvuruda bulunması gerekmektedir. Yapılan başvurunun kabul edilmesiyle beraber hayat sigortası yaptırılması şartı vardır. Başvuru yapmak için vatandaşlar ya mobil bankacılık üzerinden ya da bankaların şubelerine giderek kolaylıkla başvuruda bulunabilecekler.

İhtiyaç kredisine başvurmak için istenilen evraklar şu şekildedir; T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi, Çalışma durumuna göre talep edilen belge. Temel ihtiyaç başvuru döneminde istenilen evraklar için yalnızca 100 TL ödeme istenmektedir ancak daha sonra herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir.