Yeni Covid-19 Mutasyonu Önlemleri Başladı! DSÖ Açıkladı!

Dünya yeni yayılan bir haber ile adeta şoka girmiş durumda. Bir yıl gibi bir süredir Covid 19 ile mücadele eden ülkeler şimdi de yeni koronavirüs haberleri ile paniğe kapılmaya başladı. Dünya Sağlık Örgütü’nden uyarıların gelmesi ile birlikte

Dünya yeni yayılan bir haber ile adeta şoka girmiş durumda. Bir yıl gibi bir süredir Covid 19 ile mücadele eden ülkeler şimdi de yeni koronavirüs haberleri ile paniğe kapılmaya başladı. Dünya Sağlık Örgütü’nden uyarıların gelmesi ile birlikte ciddiye alınmaya başlanan mutasyon geçiren koronavirüs tehlikesi artık ciddi şekilde gün yüzüne çıkmaya başladı. Uzun zamandır bir komplo teori olarak devam eden bu tehlikeli gelişme sonunda gerçekleşti ve şimdiye kadar 11 kişide görüldüğü ve bulaş hızının Covid 19’a oranla % 70 daha fazla olduğu ifade edildi.

maxresdefault-001.jpg

Mutasyon geçiren koronavirüsün ilk olarak İngiltere’de görüldüğü belirtilen gelişmelerden sonra dünyanın birçok ülkesi buraya vatandaşlarının gitmemesi için uçuş yasaklarını getirdikleri haberleri son dakika olarak gelişirken İngiltere ile birlikte birkaç ülkenin daha bu yeni koronavirüs mutasyonu ile başı dertte oldukları ifade edildi. Dünyanın alarma geçtiği ve şimdiden tedbirlerin alındığı mutasyon geçiren koronavirüs için Dünya Sağlık Örgütü ciddi şekilde uyarılarda bulunurken Türkiye İngiltere ve bu yeni virüsün görüldüğü diğer 4 ülkeye uçuş yasağı getirdiğini açıkladı.

İngiltere, Avusturya, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika’ya Seyahatler Yasaklandı!

0x0-baskan-recep-tayyip-erdogan-talimat-verdi-4-ulkeden-turkiyeye-ucuslar-durduruldu-1608496310217.jpg

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamaları sonrası alarma geçen birçok ülke bu 5 ülkeye seyahat yasağı getirirken Türkiye’de vakit kaybetmeden yasak getiren ülkelerden biri oldu. Bu virüse dair seyahat yasağını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Hollanda, Danimarka ve Güney Afrika ülkelerinden Türkiye’ye seyahat kısıtlaması getirildiğini ve bunun tedbir amaçlı olduğunu ifade etti. Devam eden uçuşlardan gelen kişilerin karantinaya alınarak teste tabi tutulacaklarını ifade eden Fahrettin Koca, tedbirlerin en etkili şekilde alındığını ifade etti.

Türkiye’nin aldığı bu karar sonrası Türk Hava Yolları’ndan da açıklama metni yayınlandı. THY CEO’su Bilal Ekşi, bilet paralarının temini için vatandaşların aceleci olmamasını istedi. Herhangi bir mağduriyet yaşanılmadan yolculara gerekli geri ödemelerin yapılacağını ifade eden Bilal Ekşi, 4 ülkeye dair kısıtlamaların yapıldığını da açıkladı. Bu ülkelere bilet alan yolcuların haklarının korunacağını ifade eden Ekşi, herhangi bir mağduriyet oluşmayacağını ve kimsenin acele etmemesini istedi.