Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Görünüm Elde Etmenin Yolları

Makyajı abartılı hale getirdiğimizde ne kadar itici bir görünüme kavuştuğumuzu pek çoğunuz deneyimlemiştir. Oysa ki doğal makyaj yaparak doğallığınızdan kopmadan güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Peki doğal makyaj nasıl yapılır?

Makyaj yaparken pek çok kadının gözünden kaçırdığı şey doğallıktan uzak bir görünüm elde etmesidir. Eğer makyaj yapıyorsanız bir o kadar da kendi görünümünüzden uzaklaşmadan ancak güzelleşmenin de önüne geçmeden bu işlemi yapmalısınız. Bu da tecrübeli makyaj yapan insanların daha fazla dikkat ettiği durumlar arasındadır. Zaman içerisinde insanın içerisinde ukde olarak kalan doğal görünümlü makyaj stili açığa çıkıyor. Oysa ki dikkat etmeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Bu adımları atlamamanız ve uygulamanız halinde sizler de doğal görüntünüzden taviz vermeden kaliteli bir makyaj deneyimi yaşayacaksınız. Fondöten kullanımı genellikle çok abartılır. Göz kısmındaki makyaj da kadınların genellikle renk uyumunu kaçırdıkları ve doğallıktan uzaklaştıkları anlardan biridir.

Doğal Makyaj Sırları

Makyaj yapmaya başlamadan önce cilt temizliği şarttır. Çünkü cildinizi temizlemezseniz makyajdan istediğiniz verimi alamazsınız. Hatta normalden daha kötü bir görünüme dahi kavuşabilirsiniz. O yüzden her şeyin başı temizlik diyoruz ve cildimizi temizliyoruz. Yüz yıkama jelleri bu konuda imdadımıza yetişiyor. Yüzünüzü bir güzel yıkayın ve makyaj öncesi en önemli adımları dikkatle uygulayın. Cilt tipinize göre tonik kullanmak zorundasınız. Kuru bir ciltle yağlı cildin kullanacağı tonik oldukça farklıdır. Temizleme işleminden sonra cildinizi nemlendirmelisiniz. Nemli cilt ışıltılı ve güzel bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda makyajdan alacağınız verimi fazlasıyla arttıracaktır.

Yapacağınız makyajda önceliğiniz kusurlu görünen kısımları ve cilt lekelerinin olduğu yerleri kapatmak olacaktır. Bu kısımlara odaklanarak başlayacağınız makyajda doğallığınızdan uzaklaşmadan renk uyumu kuralına sadık kalacaksınız. Yazımızın sonraki aşamalarında renk uyumunun ne kadar etkili olacağından bahsedeceğiz.

Ten ve Makyaj Rengi Uyumu

Ten renginizin makyaj renginizi seçmede yardımcı olması gerekiyor. Seçeceğiniz rengin önemi o kadar büyük ki sizler farkında olmasanız da daha doğal durmanızı sağlayacak. O yüzden ten renginize göre fondöten seçimi yapmalısınız. Fondötenler abartılı kullanılmamalı. Yeteri kadar kullanın ve aradaki renk uyumu her zaman aklınızda olsun. Fondöteni arttırdığınız durumda farklı noktalara dağıtarak eşitliği sağlamaya çalışın.

Kaş Kalemi Kullanımı

Saç renginiz ile kaş kaleminin aynı olması gerekiyor. Böylelikle doğal gözükeceksiniz. Makyaj yaparken en önemli kural yüzünüzü hem bölgesel hem de bütünüyle değerlendirmeniz olacaktır. Bölgesel olarak sıkıntı çıkarmayan görüntüler genel olarak bakıldığında sizi rahatsız edebilir.

Ruj Seçimine Dikkat

Normal dudak renginize benzeyen ve sırıtmayan bir ruj kullanmalısınız. Nude ruj denilen bu rujlardan kullanarak daha dolgun dudakların yanı sıra kendi dudak renginizden vazgeçmemiz olacaksınız. Beraberinde gelecek övgüler ve güzel görüntü de işin cabası. Artık siz de hem doğal hem de daha güzel bir şekilde topluma karışabilirsiniz.