Kaş Kontürü Nedir? Microblading Uygulaması ile Kalıcı Kaşlara Sahip Olmak

Kaşlarınızın daha güzel gözükmesi için yaptırabileceğiniz bu kaş kontürü işlemi sonrasında uzun süre kaşınıza makyaj yapmak zorunda kalmayacaksınız. Pek çok kadının tercih ettiği microblading işlemiyle ilgili detaylara yer verdik.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında gösterilen kaş kontüründen bahsedeceğiz. Kaş kontürü sayesinde uzun bir süre kaşlarınız makyajlı şekilde dolaşabilirsiniz. Bu işlemi genellikle makyaj ile uğraşmak istemeyenler ve kalıcı kaş deneyimi ile doğal bir görünüm elde etmek isteyenler yaptırmaktadır. Günümüzde kozmetik ürünleri ve işlemleri o kadar fazla gelişti ki artık makyaj yapmanın kalıcı hali bile ortaya çıktı. Üstelik yalnızca birkaç saatte uzun süreli kalıcı ve güzel bir görünüm elde etmek mümkün. Bu tarz kolaylıklar mevcutken kadınların da böyle bir uygulamadan geri kalması beklenemezdi. Eğer kaş kontürü yani microblading uygulamasına ilginiz var ise sizlere nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda kaş kontürü uygulamasından sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacak. Kaş kontürünün kaç ay sürebileceğiyle ilgili de pek çok soru aldığımız için ona da yer vereceğiz.

Kaş Kontürü Uygulaması Nedir?

Kaş kontürü, deri altına steril iğneler yardımıyla yapılan bir işlemdir. Bu işlemden sonra uzun süre kullanabileceğiniz kaşlara sahip olacaksınız. Yaklaşık olarak 2 saat sürmekte olan kaş kontürü uygulaması sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Eğer bu uygulamayı yaptıracaksanız işlemden sonraki 2 hafta mümkün olduğunca kaşınıza karşı hassas davranmalısınız. Kaşınıza bir şey değdirmemeye çalışın veya onun şeklini bozacak işlemlerden kaçının.

Tıpkı dövme yaptırdıktan sonra nasıl ki bir süre cildinizin o noktası hassas kalıyorsa aynı şekilde kaş kontürü yaptırdıktan sonra da kaş kısmı için hassas olmak zorundasınız. Elbette dövme ile kaş kontürü işlemi arasındaki fark oldukça fazla. İkisi de derinin farklı noktalarına yapılmakta. O yüzden ikisini bir tutmak pek doğru değil.

Kaş Kontüründen Sonra Dikkatli Olun

Kaşınızla doğrudan fazla temas halinde olmayın. İki hafta boyunca makyaj yapmayın. O bölge hassas olduğu için cildinize herhangi bir makyaj malzemesi değdirmemeye özen gösterin. İki haftanın sonunda hafif makyajlar yapabilirsiniz. Bu uygulama sonucunda kaşlarınız uzun süre makyaja ihtiyaç duymayacağı için bir süre cildiniz hassas olabilir.

Kaş Kontürü Ne Kadar Etkilidir?

Kaş kontürü uygulaması yaptırdıktan sonra ne kadar süre böyle harika ve kusursuz kaşlara sahip olacağınızı merak ediyorsunuz. Bu süre tamamen uygulanan işleme ve sizin cilt tipinize göre değişkenlik göstermektedir. Yani kuru bir cildiniz var ise oldukça uzun sürebilir. Ancak yağlı ve hassas ciltler için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Daha kısa sürme ihtimali bulunuyor. Yine de ortalama olarak 10 ila 12 ay arasında kalıcılığını yitirmektedir. Bu yüzden ünlüler fark ettiğiniz üzere bu işlemi düzenli olarak uyguladıkları için hiçbir zaman etkisinin gittiğini görmezsiniz.