Kirpik Dökülmesi

Gözlerimizin daha da etkili, zarif, dikkat çekici etkisini doğal bir şeklide görünmesini sağlayan en güzel doğal çözüm kirpiklerdir.

Gözlerimizin daha da etkili, zarif, dikkat çekici etkisini doğal bir şeklide görünmesini sağlayan en güzel doğal çözüm kirpiklerdir. Kirpikler de tıpkı yaşayan bir canlı gibi döngü halindedir, ortalama 3-4 aylık tutunma süresi vardır. Bu süreci istemeden hızlandıran bazı kirpik dökülme nedenleri vardır. Kirpiklerinin istem dışı fazla döküldüğünü gürünce akılara ister istemez kirpik neden dökülür, kirpik dökülmesi neden olur soruları gelmektedir.

Kirpik Dökülmesinin Başlıca Nedenleri

Tiroid hastalığı

Tiroidin normal düzeyde salgılanması vücudumuz için son derece önemlidir. Ama tiroid bezinin fazla salgılanması sonucu bazı istenmeyen olumsuz sonuçlar gözlemlenir: kilo alımı, bağırsak sorunu, reglde aksamalar, kolesterol yükselmesi, ciltte bozukluklar gibi fazla kirpik dökülmesi nedeni de tiroit hastalığı belirtisi olabilir.

MAKYAJ

Çoğu kadın için hayatlarının olmazsa olmaz parçası olan makyaj doğru kullanılmadığında ya da çok sık kullanıldığında kirpik dökülmesine neden olabilir. Kalitesiz depo altı ürünleri cildinize kullanmaktan kaçınmalısınız aksi taktirde çok ciddi cilt problemleri ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

SAÇKIRAN

Vücutta sadece bir bölgedeki kılların istem dışı fazlaca dökülmesidir. Tıp dilinde alopesi areata olarak adlandırılır.

AŞIRI SERT OVUŞTURMAK

STRES

YAŞLANMA

GENETİK RAHATSIZLIKLAR

DENGESİZ BESLENME

KEMOTERAPİ

Gibi başlıca nedenler kirpik dökülmesine neden olur.

Kirpik Dökülmesi Nasıl Geçer?

ZEYTİNYAĞI

Oleik asidi bünyesinde bulundurması sebebiyle E vitamini açısından oldukça zengindir. Kirpiklerinizin daha gür ve hızlı uzaması için en etkili doğal yoldur zeytinyağı.

Yatağa girmeden önce Maskara fırçası yardımıyla uygulayacağınız birkaç darbeyle birkaç hafta sonunda kirpiklerinizdeki gözle görülür farka sizde şahit olacaksınız.

HİNT YAĞI

Hint yağının kullanım alanı oldukça geniş, her derde deva olan Hint yağı kirpiklerimiz içinde karşımıza çıkıyor. Castor bitkisinin tohumlarından elde edildiği bilinen Hint yağının kıl kökünü hızlı ve güçlü bir şekilde büyümesini sağladığı bilinmektedir.

Her gece düzenli bir şekilde uygulamadığı taktirde birkaç hafta içinde kirpiklerinizdeki değişime sizde şahit olacaksınız.

BADEM YAĞI

Vitamin ve mineral yönünden oldukça zengin ürün olan madem yağı kirpiklerin güçlü görünümü içinde oldukça etkili bir çözümdür.

Maskara fırçası veya pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Etkili sonucu gözlemlemek için hiç aksatmadan birkaç hafta uygulamanız gerekmektedir.

ALOE VERA

Cilt ve sağlık denince akla gelen vazgeçilmez bitkimiz olan aloe vera içerdiği A, B12, C, E vitaminleri sayesinde kıl hücrelerinin daha çok kökte tutunmasını, sağlıklı bir şekilde uzayıp gürleşmesini sağlar. Yatmadan önce pamuk çubuk ya da maskara ucuyla yapacağınız birkaç tonik hareket sonucu kirpikleriniz nemlenmiş olacaktır.

VAZELİN

Nem açısından zenginliği sebebiyse kirpikleriniz için doğal bir maskedir. Her gece yatmadan önce tırnağınızın ucuyla kirpik uçlarınızda kadar sürün bunu birkaç gece tekrarlayın.

YEŞİL ÇAY

Hızlı işlem sonucu elde edilmesi sebebiyle antioksidan oranını kaybetmesi düşüktür. Ayrıca içerdiği B, C, E vitaminleri sayesinde kıl köklerini beslemede oldukça etkilidir.

Ilık yeşil çayı pamuk yardımıyla kirpiklerinize tonik şeklinde uygulayın. Cildinizdeki nemlenmeyi dakikalar sonra hissedeceksiniz