Kirpik Lifting İşlemi Nedir?

Kirpik lifting işlemi Son dönemlerde sosyal medyanın da etkisiyle adından sıklıkla bahsettirmektedir. Kirpiklere uygulanan bu işlem ile ilgili özellikle işlemi yaptırmayı düşünen kadınların kafasında birçok soru işareti bulunmaktadır.

Kirpik Lifting İşlemi
Kirpik lifting işlemi Son dönemlerde sosyal medyanın da etkisiyle adından sıklıkla bahsettirmektedir. Kirpiklere uygulanan bu işlem ile ilgili özellikle işlemi yaptırmayı düşünen kadınların kafasında birçok soru işareti bulunmaktadır. İşlemin nasıl yapıldığı, kalıcılık süresi ve kirpiklere zarar verip vermediği bu soruların başında gelmektedir. Aslına bakıldığında oldukça masum olan bu işlemin etkileri oldukça büyüktür. Kolay bir işlem olmasına karşın ilk başta şüpheci yaklaşanların sayısı bir hayli fazladır. Kişinin kendi kirpiklerine zarar vermeden ve farklı bir kirpik takılmadan uygulanan bu işlem deneyimli bireyler tarafından yapılmalıdır. Her ne kadar kirpik lifting ile ilgili setler satılıyor olsada işlemden en iyi sonucun alınabilmesi için bu alanda uzman kişilere başvurmak gereklidir. Güzellik merkezlerinde yapılan işlem oldukça kısa sürelidir. Kişinin doğal kirpiklerine uygulanan bu işlem kirpiklerin daha hacimli ve belirgin gözükmesine yardımcı olmaktadır.

Kirpik Lifting İşlemi Nedir?
İşlem direkt olarak kirpiklere uygulandığından bilinçsiz olarak yapılmaması gereklidir. Her ne kadar içerisinde zararlı bir madde bulunmasa da bilinmeyen markalardan satın alınarak evde kendi imkanları ile kirpik lifting işlemi yapan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Olası bir sorun ile karşılaşılmaması adına hijyenik bir ortamda bu konuda deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. İşlem sadece kirpiklerin belirginleşmesini değil aynı zamanda ihtiyaçlarının karşılanmasını da sağlamaktadır. Cilt ve saç gibi kirpiklerinde keratine ihtiyacı vardır. Bu işlem sayesinde kirpiklere aynı zamanda keratin bakımı da yapılmaktadır. Bu sebeple işlem keratin bakımı olarak da bilinmektedir. İfadeyi direkt olarak değiştiren işlem 45 ile 60 dakika arasında sürmektedir. Tamamlandıktan sonra ise doğru bir bakım ile kalıcılık seviyesinin arttırılması mümkündür. 1 ile 2 ay arasında bir kalıcılık süresine sahip olan kirpik lifting işlemi kirpiklere zarar vermemektedir. Kirpiklerin dökülmesine veya güçsüzleşmesine neden olmadığından tercih edilme seviyesi oldukça fazladır.

Kirpik Lifting İşlemi Etkileri
İşlem genel olarak seyrek ve güçsüz kirpik tipine sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kirpiklerinin düz olduğundan şikayete den kişilerin vazgeçilmez uygulaması haline gelmiştir. Kirpiklerin olduğundan çok daha kıvrık, hacimli ve yoğun görünmesine olanak sağlamaktadır. Uygulama sonrasında doğal görüntüden kesinlikle ödün verilmemektedir. Kirpiklerin özel bir aparat ile yukarıya kaldırılması sayesinde kirpikler kıvrımlı bir hal almaktadır. Bu aşamada kullanılan ürünler kirpik liftingi için özel olarak üretilmiştir. Kirpiklere zarar vermemesinin yanı sıra kirpikleri beslemektedir. İşlem öncesinde kirpiklerde herhangi bir makyaj kalıntısı bırakılmadığından emin olunması gereklidir. İşlem etkisinin arttırılması için tamamen temiz olan kirpiklere uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu aşamada kirpiklerin tamamen kuru olması şarttı aranmaktadır. Ayrıca göz de lens var ise mutlaka çıkartılarak işleme başlanmalıdır.

  • Kirpiklerin daha yoğun görünmesine yardımcı olur.
  • Kirpikleri besler.
  • Kirpik dökülmesi sorununu minimum seviyeye indirir.
  • Günlük olarak bakımlı görünüme olanak sağlar.
  • Kirpiklerin kıvrımlı görünmesini sağlar.


Kirpik Lifting İşlemi Kirpiğe Zarar Verir Mi?
Hiç şüphesiz işlemi yaptırmak isteyenlerin kafasında olan bu sorunun cevabı aslında oldukça kolaydır. İşlem kirpiklere kesinlikle zarar vermemektedir. Kullanılan ürünler kirpik lifting işlemi için özel olarak üretilmektedir. Fakat bu aşamada dikkat edilmesi gereken unsurlar mevcuttur. Bunlardan ilki işlemin nerede ve kime yaptırıldığıdır. Bilinçsiz ve hijjenik olmayan ortamlarda yaptırılan işlemler sonrasında olumsuz durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu sebeple bu konuda deneyimli kişilere başvurulması önemli bir detaydır. Doğal kirpiklere uygulanan işlem kirpiklerin beslenmesine ve daha hacimli görünmesine yardımcı olmaktadır. İşlemin mantığı kirpiklerin yukarıya doğru kıvrık görünmesini sağlamaktır. Yani kirpik lifting işleminin kirpiklere herhangi bir zararı bulunmamaktadır.