Saçları Doğal Rengine Nasıl Çevirebiliriz?

Bazı kadınlar veya erkekler çok sık şekilde saç renklerini değiştirebilmektedirler. Saç renklerini değiştirmek çoğu kez saça sorunlar yaşatırken, saç tellerini yıpranması olası bir durumdur.

Bazı kadınlar veya erkekler çok sık şekilde saç renklerini değiştirebilmektedirler. Saç renklerini değiştirmek çoğu kez saça sorunlar yaşatırken, saç tellerini yıpranması olası bir durumdur. Bu sebeple doğal saçlarınızı kullanmanız çok daha sağlıklı olmakla birlikte bazı durumlarda boyadan kurtularak doğal saçlarınıza sahip olmanız nasıl olur bundan bahsedeceğiz.

1f28ccaf96e80586201b10cad8814541.jpg

Bazen saçlar boyandıktan sonra istenen renk ortaya çıkmaması veya rengin beğenilmemesi durumunda doğal saçların geri kazanılması istenmektedir. İstenen doğal saçların geri kazanılmasına dair bazı ipuçları vereceğimiz bu içeriğimizde saçların boyanırken sağlıklı bir şekilde boyanması önemlidir. Doğru şekilde boyanan saçların doğal rengine döndürülmek istendiği zaman daha etkili bir şekilde dönebildiği tespit edilmiş bir gerçekliktir. Bu sebeple saçı boyarken doğru bir şekilde boyamak bu anlamda önemlidir.

Saçları Boyatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

5f30eb3e2af107046088e42d.jpg

Saçların daha sağlıklı olabilmesi adına saç boyasından uzak durmak daha sağlıklı olurken, saçları boyamaya karar verdiğiniz vakit bazı dikkatleri göz önüne alarak zararı en aza indirgeme şansına sahip olabilirsiniz. Bu bağlamda saça uygulanacak olan boyanın ten rengine uyması daha sonra doğal saça geri gelme isteği oluştuğunda geçen sürede kötü görünümden kurtulmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca bazı boyalar çok fazla bakım gerektirdiğinden bu boyaları tercih ederken bunları göze almak gerekmekle birlikte önemlidir. Son olarak seçilen saç boyası renginin doğal renge yakın olmasına dikkat etmekte fayda var. Doğal saç rengine yakın saç boyalarını çıkarabilmek çok daha kolay olabilmektedir.

Saçı Doğal Rengine Dönüştürme

daginik-sac-modeli.jpg

Saçı doğal rengine dönüştürmek için muhakkak uzman bir kuaförden destek alınmalıdır. Gereken durumlarda kuaför saçınıza açıcı uygulayarak daha sonra doğal saçınızın rengini ortaya çıkarmakla birlikte bunun en sağlıklı şekilde olmasına olanak sağlar.