Uzman Klinikçi Göz Altı Morluklarının Nasıl Geçtiğini Açıkladı!

Kaliteli Yaşam Kliniğinden Doktor Yasemin Savaş göz altında meydana gelen morlukların nasıl giderildiğini açıkladı. Göz altında oluşan morluklar kişilerde öz güven sorunu yaratabilirken aynı zamanda dengesiz bir yaşamında belirtisi olabilmektedir.

Kaliteli Yaşam Kliniğinden Doktor Yasemin Savaş göz altında meydana gelen morlukların nasıl giderildiğini açıkladı. Göz altında oluşan morluklar kişilerde öz güven sorunu yaratabilirken aynı zamanda dengesiz bir yaşamında belirtisi olabilmektedir. Bu bağlamda öncelikle yaşamsal standartlarınız yükseltmeye, sağlıklı beslenmeye, durağan bir hayattan hareketli bir yaşama geçmeye davet ettikten sonra size Dr. Yasemin Savaş’ın anlattıklarını aktarmakla devam edelim. Göz altı morlukları için muhakkak cerrahi bir muayene ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Savaş, 7 sonuç ve yapılması gerekenleri aktardı.

yasemin-savas-696x462.jpg

  1. Hyaluronik asit dolgu enjeksiyonundan bahseden Savaş, göz altında olası çökmeler için bu müdahalenin etkili olduğunu belirtti.

  1. Muayene ile birlikte ortaya çıkan sonuçta bağ dokusunda herhangi bir kayıp yoksa ve sadece renk değişimi varsa bunun için de özel kimyasal peeling uygulamasının yapıldığı belirtildi.

  1. Özel kimyasal peeling ile birlikte lazer kullanımı ile birlikte bu bölgede tedavinin yüzdesinin arttığını açıklayan Savaş, göz altında sıkılaştırma işleminin de bu lazer uygulaması ile yapıldığını ifade etti.

goz-alti-morluklari-icin-prp-tedavisi.jpg

  1. Göz altı morluklarında ciddi bir bağ dokusu kaybı yaşanması durumunda başka bir uygulamanın daha kullanıldığını ifade eden Savaş, yukarıda bahsedilen yöntemler ile birlikte radyofrekans dalga tedavisini de bu anlamda öneriler arasına dahil etti.

  1. Göz altı morlukları ve beraberinde yüzün diğer kısımları için destek tedavisi olarak başvurulacak olan PRP ile birlikte canlı ve etkileyici bir yüzün ortaya çıkarılacağı da belirtildi.

  1. Yine göz altı morluklarına karşın tedavi yöntemlerinden biri olarak Somon DNA uygulamasını da aktaran Yasemin Savaş, bu uygulama ile göz çevresinin oldukça iyi bir tedaviye maruz kaldığını ifade etti.

7- Tüm işlemler için kullanılan renk açıcı kremlerin E, K ve C vitaminleri içerdiğini ifade eden Dr. Savaş, bu anlamda göz altı ve ciltte mutlak bir iyileştirme olduğunu da sözlerine ekledi. Son olarak muhakkak ki muayenenin önemini aktaran Savaş, yapılacak işlemlerin belli bir dayanağa göre yapılıp etki alınması adına muayenenin gerekli olduğunu belirtti.