En İyi 4 Az Bilinen Yerli Film!

Oldukça güzel bir içerik ile karşınızdayız. Yerli sinemaya karşı birçok kişi ön yargılı davransa da aslında yerli filmler arasından oldukça kaliteli içerikler bulmak mümkün.

Oldukça güzel bir içerik ile karşınızdayız. Yerli sinemaya karşı birçok kişi ön yargılı davransa da aslında yerli filmler arasından oldukça kaliteli içerikler bulmak mümkün. Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Reha Erdem, Onur Ünlü gibi başarılı yönetmenlerin elinden çıkan oldukça başarılı filmler dünyada da karşılık bulmaya devam ediyor. Sizler için bu içerikte birçok başarılı yerli film arasından 4 tanesini seçip derledik. Hazırsanız başlayalım.

Tabutta Rövaşata (1996)

indir.jpg

Evsiz bir adamın yaşamını konu edinen Tabutta Rövaşata yerli sinemanın en az bütçeli yapımlarından bir tanesi. Acıklı ve gerçeğe oturan hikayesi ile izleyicilerin içine işleyen bu filmin müzikleri Baba Zula ekibine ait. Derviş Zaim’in yönetmenliğini yaptığı bu kült yerli filmde Ahmet Uğurlu, Tuncel Kurtiz gibi büyük isimleri görmek mümkün. Bu filmin konusuna çok bulaşmadan sizi bu büyülü dünyanın içine davet ediyoruz. Muhakkak izleyin ve bu filme dair analizleri muhakkak okuyun.

Bir Zamanlar Anadolu’da (2011)

19807461.jpg

Nuri Bilge Ceylan’ın elinden çıkan muazzam bir yapım var sırada. Bir Zamanlar Anadolu’da Cannes Film Festivali’nde Büyük Ödülü kazanarak tüm dünyada ciddi bir kitleye ulaştı. Başarılı oyunculukların ve muazzam görüntülerin buluştuğu filmde bir katilin 12 saatlik soruşturması konu ediniyor.

Eşkıya (1996)

5f5f7d8f5542821140be2b5f.jpg

Şener Şen’in parmak ısırtan oyunculuğu ile birçok izleyicinin kafasına kazınan Eşkıya, yerli sinemanın mihenk taşlarından bir tanesi olarak sinemada yer almaktadır. Hapisten çıkan Baran’ın sevdiği kadın Keje için İstanbul’a gidişini anlatan ve bir destansı aşk masalına konuk ettiren Eşkıya’da yönetmen koltuğu Yavuz Turgul’a ait. Bu filmi muhakkak izlemenizi ve bunu zaman kaybetmeden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sen Aydınlatırsın Geceyi (2013)

unnamed.jpg

Onur Ünlü’nün kara mizah anlayışını sergilediği ve son yıllara adeta damga vuran filmlerden biri olan Sen Aydınlatırsın Geceyi bir Sheakspeare anlatısı tadında. İsmini Sheakspeare’in bir şiirinden alan filmde Ali Atay ve Demet Evgar’ın inanılmaz oyunculuklarını da görebilirsiniz. Bir kasabada geçen ve herkesin bir süper kahraman olduğu bu kasabada sizlerde muazzam bir tada yolculuk edebilirsiniz.