Kitaplardan Uyarlanan En İyi Filmler!

7. sanat olarak bilinen ve kimilerince sanat olma veya olup olmama arasında kalan sinemanın büyüsüne bu içerikte yeni bir trend kazandırıyoruz. Kitaplardan sinemaya uyarlanan en iyi filmleri derleyeceğimiz bu içerikte

7. sanat olarak bilinen ve kimilerince sanat olma veya olup olmama arasında kalan sinemanın büyüsüne bu içerikte yeni bir trend kazandırıyoruz. Kitaplardan sinemaya uyarlanan en iyi filmleri derleyeceğimiz bu içerikte birbirinden etkileyici filmler ile karşılaşacağınız kesin. Severek hazırladığımız ve birçok film arasından seçtiğimiz bu başarılı uyarlamaları sizlere sunmaya başlıyoruz.

Koku – Patrick Süskind (2006)

perfume-the-story-of-a-murderer.jpg

Patrick Süskind’in Perfume adlı romanından sinemaya uyarlanan Koku oldukça başarılı yapıtlar arasında. Kendine has kokusu olmayan ve dünyadaki tüm kokulara karşı hassas bir burnu olan baş kahraman Baptiste’nin olağanüstü yeteneği ile bunun bir tutkuya dönüşmesini izleyeceksiniz. Bu tutkunun peşinden seri bir katile dönüşecek kahramanımızın hikayesi oldukça etkileyici şekilde filmde de yansıtılmaktadır.

Gölgesizler – Hasan Ali Toptaş (2008)

siirler-mektuplar.jpg

Türkiye sinemasının baş yapıtlarından birine dönüşen psikolojik gerilim filmi Gölgesizler aynı zamanda bir var oluş felsefesi ile harmanlanmıştır. Son günlerde ismi olumsuz şekilde medyada yer edinen Hasan Ali Toptaş’ın kaleminden çıkan Gölgesizler Ümit Ünal yönetmenliğinde çekildi. Oldukça etkileyici sahneleri ile kitabın tadını yansıtan Ünal Türkiye sineması için de yine mükemmel bir iş ortaya koyduğu söylenebilir.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi – F.Scott Fitzgerald (2008)

57060.jpg

Fitzgerald’ın kısa bir öyküsünden sinemaya uyarlanan Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi, sinemanın mihenk taşlarından birine dönüştü. Akıl almaz senaryosu ile insanı film bitiminde de düşündürmeye sevk ettiren film adeta var olma ve yok olma arasında gidip gelen kurgusu ile bir felsefik tanım görevi görüyor. David Fincher tarafından filme çekilen bu mükemmel filmde Brad Pitt’in mükemmel oyunculuğunu izleyebilirsiniz.

Uçurtma Avcısı – Halit Hüseyni (2007)

the-kite-runner-wannart.jpg

Khalid Hüseyni tarafından yazılan Uçurtma Avcısı romanı filme uyarlandıktan sonra adeta izlenme rekorları kırmıştır. Afganistan’da yaşanan savaş dönemlerini anlatan bu yapım dostluk, savaş, var olma ve göç gibi yoğun temeller üzerine inşa ediliyor. Annesini kaybettikten sonra kendisini sevmeyen babası ile yaşayan Emir’in hikayesine odaklanan film ve kitap adeta bir sanat kültü niteliği taşımaktadır. Amerikalı yönetmen Marc Forster tarafından sinemaya uyarlanan Uçurtma Avcısı 2007 yılında gösterime girmiştir.