Yaşanmış Olaylardan Esinlenen En Etkileyici Filmler!

Oldukça etkileyici bir içerik ile karşınızdayız. Bu içerikte bahsedeceğimiz bazı filmler gerçek yaşanmış olaylardan sinemaya uyarlanan filmler olarak izleyenleri daha çok etkisi altına alabilmektedir.

Oldukça etkileyici bir içerik ile karşınızdayız. Bu içerikte bahsedeceğimiz bazı filmler gerçek yaşanmış olaylardan sinemaya uyarlanan filmler olarak izleyenleri daha çok etkisi altına alabilmektedir. Yaşanmış olaylardan yola çıkarak filmlerini çeken bazı yönetmenlerce çekilmiş bu etkileyici yapımları sizler için derledik. Hazırsanız başlayalım.

127 Hours (2010)

maxresdefault.jpg

127 saat olarak Türkçeye çevrilmiş olan 127 Hours filmi yaşanmış gerçek bir olayı konu ediniyor. Dağcı bir genç olan Aron’un hikayesine odaklanan film oldukça dramatik ve etkileyici yapısıyla karşımıza çıkıyor. 127 saat boyunca kurtulmayı bekleyen Aron’un yaşadığı iç çatışmalar, sorgulamalar, ölme korkusu ve daha tüm duyguları başarıyla filmde yansıtan yönetmen Danny Boyle sizi mükemmel ve kusursuz bir seyir zevkine çıkarıyor. Kendinizi dramatik ve sorgulayıcı bakış açısına hazırlayarak filme başlayın.

Titanic (1997)

titanicin-oyunculari-20-yil-sonra-bir-arada-1501317430-047.webp

Sırdaki film bir efsane ve sinemanın mihenk taşlarından biri olan Titanik. Titanik filmini bu kadar etkileyici yapan şey nedir sizce? Yaşanmışlık olabilir mi? Batan devasa kocaman bir geminin yarattığı travmanın etkileri filmine taşıyan yönetmen James Cameron adeta büyülü bir etkinin de yaratıcısı olmuş durumda. 14 ayrı dalda Oscar ödülü kazanan bu yapım hem insanlık tarihinin dramlarından birini yansıtması hem de etkileyici filmografisi ile sizi fazlasıyla etkileyecek bir film.

The Social Network (2010)

220px-sosyal-ag-afis.jpg

Facebook’un kuruluş hikayesini bilmek ister miydiniz? Cevabınız evet ise sizi oldukça etkileyici bir yapıma götürüyoruz. Sosyal Ağ olarak dilimize çevrilen başarılı filmde Mark Zuckerberg’in Facebook’u kurma dönemlerine gidiyoruz. Tüm dünyada teknolojinin ve sosyal ağın seyrini değiştiren bu buluşu kaçırmamanızı tavsiye ederek, belki de dijital dünyaya farklı bir yerden bakmanız için bu filmi repertuarınıza eklemeniz tavsiye edebilir.

Zodiac (2007)

zodiac-2007-film-incelemesi-1590446911-b.jpg

Sıradaki film bulunamayan, yakalanamayan efsane bir katilin hikayesi. Hala Amerika Devleti’nin 50 yıldır çözmeye çalıştığı mektuplarını o zaman polislere gönderen Zodiac kod adlı seri katilin hikayesi sizi yerinizden edecek bir gerilime sahip. O dönemde seri katilin işledikleri cinayetler ve gönderdiği şifreleri çözmeye çalışan emniyet güçleri arasında yaşanan amansız zihin zorlayan film sizin baş ucu filmlerinizden biri olacak düzeyde.