Demet Akalın'ın Yanlış Paylaşımı Tepki Çekti! İBB'den Yanıt Gecikmedi!

Demet Akalın'ın İstanbul'da bir metro olduğunu iddia ettiği fotoğraf Madrid'e ait çıktı. Bu paylaşımıyla dikkatleri ve tepkileri üzerine çekti. Kısa süre sonra ise yapmış olduğu paylaşım yalanlandı ve İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan yanıt geldi.

Demet Akalın, günlük hayatta paylaştıklarıyla ve yazdıkları ile yeteri kadar tepki çekerken buna bir yenisini daha ekledi. Pandemi nedeniyle yapılan kısıtlamalar ve sosyal mesafenin önemine dikkat çekmek isterken büyük bir hata yaptı. Paylaşımında İstanbul metrosu diye belirttiği yer aslında başka bir ülkenin şehrine ait metro çıktı. Bu nedenden ötürü insanları galeyana getirmekten pek çok eleştiri aldı. Aynı zamanda İBB Sözcüsü Ongun tarafından konuyla ilgili açıklama yapıldı. Zaman zaman bu tarz hamlelerle bulunan Demet Akalın'ın bu sefer ki hareketi bir hayli tepki çekti. Araştırmadan kopyala yapıştır şekilde hareket eden ünlü ismin sosyal medyada eleştirilen ünlüler arasında olduğu biliniyor. Bu hareketinden sonra yanlışını düzeltmesi ve konuyla ilgili açıklama yapması da beklenmekte.

Demet Akalın Madrid Fotoğrafını İstanbul Diye Paylaştı!

Sözde İBB'yi ve sosyal mesafeyi eleştirmek adına böyle bir paylaşımda bulunduğu görülen Demet Akalın'ın, paylaşmış olduğu fotoğraf İspanya'ya ait çıkınca işler değişti. Söz konusu paylaşımın hemen ardından sosyal medya kullanıcıları Akalın'a tepki gösterdi. Hakkında yüzlerce yorum yapıldı ve yaptığı basit yanlışın arkasında durmaması ise tepkileri daha da arttırdı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun Açıklama Yaptı!

Murat Ongun'un yaptığı açıklamada söz konusu fotoğrafın İstanbul değil Madrid'de çekildiği belirtildi. Aynı zamanda fotoğrafın kaynağı da paylaşılarak söz konusu karışıklık giderilmiş oldu. Pandeminin bir an önce geçmesini umut ettiğini de belirten Ongun, Demet Akalın'ın söz konusu rahatsızlığı belirtmek üzere paylaştığı fotoğrafın yanlış yere ait olduğunu belirtti. Ongun'un bu cevabı karşısında sosyal medya kullanıcıları oldukça esprili yorumlar attı. Ongun'un güzel cevap verdiğini belirten bazı kullanıcılar, Ongun'un paylaşımına "s400 füzesi Türkiye'ye mi geldi bildiğiniz füze bu" şeklinde yaratıcı yorumlar yapıldı.

adsiz-001.jpg

Nişantaşı Metro Durağı Diye Bir Yer Yok

Paylaşılan fotoğrafa yerin Nişantaşı Metro Durağı olduğuna yönelik iddialar ise oldukça gülünç bulundu. Böyle bir yerin olmaması nedeniyle kullanıcılar dalga geçti. İstanbul'daki metroların rengi de böyle olmadığı için paylaşımın gerçekten uzak olduğu ortaya çıktı. Kısa süre içerisinde yalanlanan bu paylaşımın hemen ardından Demet Akalın'ın konuyla ilgili bir açıklama yapması beklenirken aksine pek de üzerinde durmadı.

Türkçe yazım hataları ile sürekli olarak hakkında espriler üretilen Demet Akalın, tüm bu eleştirilere rağmen Türkçe yazım kurallarını öğrenmek istemiyor. Onun bu konudaki umursamaz tavrı de pek çok sosyal medya kullanıcısının dikkatini çekti. Sanatçıların örnek olması gerekirken Akalın'ın inatla yanlış kelime hatası ve noktalama işaretlerini yersiz kullanması tepkilerin odağı haline geliyor.