Beyaz Göz Kalemi Nasıl Uygulanır?

Makyajda en çok tercih edilen şeyler arasında olan beyaz göz makyajı kullanımının doğru yapılması bu etkileyici makyaj malzemesini daha şık gösterebilmektedir. Beyaz makyajın nasıl uygulanması gerektiği konusu ise içeriğimizde yer bulacaktır.

Makyajda en çok tercih edilen şeyler arasında olan beyaz göz makyajı kullanımının doğru yapılması bu etkileyici makyaj malzemesini daha şık gösterebilmektedir. Beyaz makyajın nasıl uygulanması gerektiği konusu ise içeriğimizde yer bulacaktır. İşte beyaz göz makyajının nasıl uygulanacağına dair bazı sırlar.

Diğer Kalemler Gibi Göz İçi Çeperine Uygulanır

maxresdefault.jpg

Beyaz göz kalemi diğer göz kalemleri gibi göz içi çeperine uygulanmaktadır. Göz içine uygulanınca daha büyük gözler gösteren beyaz göz kalemi ile böylesi şık bir görüntüye kavuşmak oldukça mümkündür. Göz hatlarını oldukça büyük gösteren beyaz göz kaleminin bu anlamda kullanımı oldukça önemlidir ve dikkat istemektedir.

Birçok kadın makyaj tercihlerinde bulunurken gözlerin daha büyük görünmesini isteyebilmektedir. Tam bu isteği sağlayan beyaz göz kalemini bu anlamda kullanmak en doğru tercihi getirmektedir. Beyaz göz kalemi etkileyici gözlerin yanında kolay temizlenmesi ile de bilinmektedir. Kolay çözünen bir yapıya sahip olan beyaz göz kalemini bu sebeple temizlemek oldukça kolaydır.

Dudak Çevresinde Kullanmakta Mümkün

58131b9f6e605.webp

Beyaz göz kaleminin etkileyici kılan bir diğer şey ise sadece göz çevresinde kullanımı olmamaktadır. Göz çevresi dışında dudaklarda kullanılan beyaz göz kalemi bu bölgede transparan etki yapabilmektedir. Dudak çevresi ve kenarlarında kullanılan beyaz göz kalemi ile dudak makyajında şöyle etkiler ortaya çıkabilmektedir.

  • Daha dolgun bir dudak yapısına sahip olmak için beyaz göz kalemini dudak çevresine uygulamak doğru bir teknik olmaktadır.
  • Ruj rengini daha çok ön plana çıkaran beyaz göz kalemini yine dudak çevresinde kullanarak bu etkiyi yaratmanız mümkün olmaktadır.
  • Dudakları büyük gösteren yapısı ile kullanımı oldukça geniş bir yelpazede duran beyaz göz kalemini bu amaçla kullanmakta mümkün.

Burunda Kullanımı

Kadınların makyaj yaparken istedikleri en büyük etkilerden bir tanesi burun bölgesi içindir. Burun bölgesinin daha gergin olmasını isteyen kadınlar beyaz göz kalemini bu sebeple kullanabilmektedir. Burun ucuna dağıtılarak gergin bir burun yapısına kavuşmak mümkün olmakla birlikte bu özellik uzmanlar tarafından da keşfedilerek desteklenen bir uygulama şekli olmuştur.Bu uygulamayı yaparken parmaklardan veya pamuktan yardım alınabilmektedir.