Uzun Saçın Avantajları Nelerdir?

Uzun saçlı kadınlar fiziki olarak her zaman daha dikkat çekici olabilmektedirler. Mükemmel görüntüsü ile kendine hayran bıraktıran uzun saçlar bir de karşı tarafta nasıl bu kadar uzadığı üzerine dakikalarca düşünme – sorgulama ikileminde bıraktırmaktadır

Uzun saçlı kadınlar fiziki olarak her zaman daha dikkat çekici olabilmektedirler. Mükemmel görüntüsü ile kendine hayran bıraktıran uzun saçlar bir de karşı tarafta nasıl bu kadar uzadığı üzerine dakikalarca düşünme – sorgulama ikileminde bıraktırmaktadır. Uzun saçların bu anlamda oldukça etkileyici olduğu ve her ortamda kesinlikle dikkatleri çektiği açık bir şekilde bilinmektedir. Bu içerikte uzun saçlıların bazı avantajlarından bahsederken uzun saçını kestirmeyi düşünüp son bir kez avantajlarına bakıp belki vazgeçerim diyenler için de yine oldukça fikir değiştirici bir içerik olacağını belirtmemizde fayda olacaktır. Hazırsanız uzun saçların bazı avantajlarından bahsetmeye başlayabiliriz.

Uzun Saçlar Sürekli Yıkanma İstemez

Uzun saçların ilk avantajı her gün yıkama derdinin olmamasıdır. Kısa saçlara göre daha az yağlanan uzun saçlar bu sebeple ciddi bir avantaj sağlamaktadır. Uzun saçlı kişilere bu anlamda uzmanlarca 2 veya 3 günde bir yıkama tavsiye edilmektedir.

Genç Gösterme Huyu Vardır

1-org.jpg

Uzun saçların en büyük avantajlarından bir tanesi de oldukça genç göstermektedir. Özellikle uzun saçlıların kakül bırakması ile birlikte ciddi bir genç görünme potansiyeli sağlanırken bu avantajından ciddi şekilde faydalanmanız mümkün olabilmektedir.

Yüzü İnce Gösterir ve Kusurları Kapatır

10-harika-gorunumlu-uzun-katli-sac-kesimleri.jpg

Uzun saçın bir etkisi de yüz veya civarlarında olası kusurları örtbas etmesinden gelmektedir. İyi bir kesim ile bunu bir moda akımına çevirmek bile mümkün olmakla birlikte ayrıca yüzü ince göstermesi sebebiyle de oldukça tesviye edilebilmektedir.

Aksesuar Kullanımı İçin İdealdir

970987-renkli-tasli-uzun-sac-aksesuari-10650-jpg-renkli-tasli-uzun-sac-aksesuari-10650.jpg

Uzun saçların avantajlarından bir tanesi de çok fazla aksesuar şansı sunmasından gelmektedir. Birçok aksesuarın rahatlıkla kullanılabildiği uzun saçlarda rasta, ip, saç bandı, toka vb. birçok aksesuar kullanılabilmektedir. Ayrıca yeni tarz aksesuarların üretilmesinde de oldukça ufuk açıcıdır.