Soğuk Algınlığı, Grip, Nezle Hastalıklarına Karşı Büyülü Tarif!

Kış aylarının gelmesi ile birlikte artan hastalıklara karşı insanların alacağı çözümler, tüm kışı rahat geçirmelerini sağlayabilir. Kış ayları ile birlikte virüsler dönemine girildiği için bu tür hastalıklar oldukça hızlı şekilde yayılabilmektedir.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte artan hastalıklara karşı insanların alacağı çözümler, tüm kışı rahat geçirmelerini sağlayabilir. Kış ayları ile birlikte virüsler dönemine girildiği için bu tür hastalıklar oldukça hızlı şekilde yayılabilmektedir. Yaz aylarında polenlere karşı savaş veren vücut bağışıklığı kış aylarının gelmesi ile birlikte virüslere karşı dirençsiz olmaktadır. Virüsler kış aylarında aktif hale gelerek çeşitli mutasyonlar geçirebilmekte bu sayede vücudu tehdit edebilmektedir. Bu tehdide karşılık vücudun bağışıklık olarak güçlü olması, virüslere karşı dirençli olmamızı sağlayabilmektedir.

thumbs-b-c-8b91ec672551440beb0222514470d34e.jpg

Bal, limon ve ıhlamur karışımı her ne kadar klasik bir yöntem olsa da bir kez daha vurgulamak gerekirse, virüslere karşı oldukça güçlü bir bağışıklık sisteminin yaratılmasını sağlamaktadırlar. Vücut için gerekli olan birçok vitamin, mineral ve protein barındıran bu karışımı oldukça güçlü bir bağışıklık sistemi için kilit rolde olmaktadır.

Bal, Limon ve Ihlamur

Kış aylarında annelerin hastalıklara karşı en çok başvurduğu besinle olan bu üç besin birbiri ile karıştırılınca daha da etkili sonuçlar doğurmaktadır. Birçok derde deva olan bu karışım grip, soğuk algınlığı, nezle gibi mevsimsel hastalıklar için de birebirdir.

151709.jpg

Kış aylarında bakteri ve virüs saldırılarına karşı kullanılan bu büyülü karışım ile birlikte vücut için gerekli olan uçucu yağlar, c vitamini, potasyum, folik asit bu maddeler içerisinde bulunmaktadır. Doğal antibiyotik etkisi yaratan bu karşımı günde 2 veya 3 kez sıcak suda karıştırıp içmek gerekmektedir. Boğaz ve solunum yollarında ortaya çıkan tüm sorunlara karşın etkisini kısa sürede gösteren bu büyülü karışım için ürünlerin kullanım miktarı size bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. İster balı bol tutarak daha tatlı bir içecek hazırlayabilir, isterseniz limonu bol tutarak daha ekşimsi bir tat elde edebilirsiniz. Diğer birçok faydalı karışım ve içeceğe nazaran daha etkileyici bir tada sahip olan bu karışımı içerken zorlanma yaşamayacaksınız. Damakta tat bırakan güzel etkisi ile birlikte saatlerce etkisini gösteren bu karışım vücut kırgınlıkları, yorgunluk gibi sorunları da çözerek vücut bağışıklığını en süt seviyeye çıkarmaktadır.