Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina kadın genital organlarının görülen dış ortama açılan, cinsel birleşmenin sağlandığı, kas ve yumuşak dokudan oluşan organıdır.

Vajina kadın genital organlarının görülen dış ortama açılan, cinsel birleşmenin sağlandığı, kas ve yumuşak dokudan oluşan organıdır.

Vajina genelikle zor doğumlar, fazla sayıda doğumlar, kronik kabızlık gibi sürekli ıkınmak zorunda kalınan durumlarda ön ve arka duvarlarda kas dokusunun zayıflaması ile genişleyebilir, ön duvarda mesane ile, arka duvarda da rektum ile vajina içine ve dışına doğru sarkmalar olabilir. Bazen de yapısal olarak genç hanımlarda da doku özelliklerinden dolayı vajinal genişleme hissi, cinsel ilişki sırasında haz alamama gibi problemler yaşanabilir.

Vajina daraltma ameliyatları, vajinadaki sarkmaların, genişlemelerin sebep olduğu birçok problemi ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır. Bunlar idrar kaçırma, sistosel ve rektosel durumları olabildiği gibi, genişlemeye bağlı cinsel isteksizlik ve hazzın kaybolduğu durumlar da olabilir.

Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?

Vajina daraltma ameliyatları kişinin ihtiyacına göre planlanır. Vajina ön, arka duvarlarına ayrı ayrı uygulanabileceği gibi, her iki duvarın daraltılması aynı seansta da yapılabilir.

Her iki vajina duvarının tamir edildiği vajinoplasti operasyonları yaklaşık 45 dakikada yapılabilir. Sadece tek duvar onarımı yapılan operasyonlarda da ameliyat süresi 20-30 dakikaları geçmemektedir.

Vajina daraltma ameliyatları sadece arka duvara uygulanacak ise uyutmadan lokal anestezi ile de yapılabilir. İsteğe bağlı olarak veya her iki duvar tamiri yapılan vakalarda genel anestezi ile uyutularak veya spinal anestezi ile yapılabilir.

Vajina daraltma fiyatı

Vajina daraltma ameliyatlarının fiyatları yapılacak operasyona göre değişir. Bazen sadece tek bir vajina duvarı bazen de her iki duvarda daraltma uygulanır. İdrar kaçırma şikâyeti de mevcut ise, bu sıkıntının da giderileceği işlem operasyona eklenir. Muayeneniz yapıldıktan sonra operasyonun yapılabileceği hastane beraber karar verilip seçilebilir.

Fiyat veya maliyet araştırmasının sadece telefonla arayarak yapmak bu yüzden çok doğru değildir. Yapılacak işlem ve operasyon için seçilecek hastaneye göre ücretlendirme yapılır.